Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika - Etiopia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 21 marca o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Gościem będzie Michał Szulim, który opowie o Etiopii. Wstęp wolny.

W ostatni czwartek miesiąca, odbędziemy podróż w zupełnie egzotyczny zakątek świata. To tam znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi. Stamtąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem. Podczas spotkania poznamy też najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy św iadkami ciekawej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę.. Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt a także dowiemy jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.

Michał Szulim:
Podróżnik, dziennikarz Radia dla Ciebie, wokalista zespołu Plateau, autor książki "Miejsce za miejscem, czyli Podróże małe i duże" (2017) oraz jej kolejnej części, której premiera przewidziana jest na marzec.

Organizator

Miasto Bełchatów