Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika - Afryka

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Gościem będzie Robert Gondek, który zaprezentuje prelekcję, pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Pan Robert Gondek to prawdziwy pasjonat Afryki, który odwiedził już 20 krajów czarnego lądu. O pięciu z nich opowie podczas czwartkowej prelekcji.
"W drodze na najwyższe szczyty Afryki” to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya a na szczycie Mount Meru poczekamy na wschód słońca. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie i w towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy.

To nie koniec przygód! Podczas spotkania Klubu odwiedzimy goryle górskie w Rwandzie i szympansy w Ugandzie a także odkryjemy afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.
Na koniec spotkamy się z Tanzańskimi Masajami oraz Tamburyniarzami z Burundi i próbując afrykańskich przysmaków, zrelaksujemy się na rajskich plażach Zanzibaru.

Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny autorstwa Roberta Gondka, poświęcony Afryce.

Robert Gondek:
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.
Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor albumu fotograficznego „W drodze na najwyższe szczyty Afryki", poświęconego Afryce. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Organizator

Miasto Bełchatów