MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

XI Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2019

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w tanecznym wydarzeniu roku – XI Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2019. Konkurs odbędzie się w dniach 9 – 10 marca, w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. 

Już po raz jedenasty, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza tancerzy z całego kraju, którzy pragną zaprezentować swoje układy podczas najważniejszego turnieju tańca współczesnego oraz nowoczesnego w regionie!
Podobnie jak w ubiegłych latach, tancerze staną do konkursu w dwóch kategoriach: formy krótkie (dla formacji oraz zespołów) oraz formy długie (dla teatrów tańca).

Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2018 jest Grand Prix Prezydenta, w wysokości 1500 zł (Kategoria: formy krótkie) oraz 1000/500 zł (formy długie: grupy/duety oraz soliści), które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Wyróżniająca się technika, ciekawa choreografia – to główne elementy na które będzie zwracać uwagę Jury konkursu.

Informacje dla tancerzy:
Formy krótkie – do 5 minut, przeznaczone dla formacji prezentujących się w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny, hip-hop oraz inne formy (kategorie wiekowe: do 8 lat; 9 – 13 lat; powyżej 13 lat) | sobota, 9 marca, od godziny: 11:00

Formy długie – do 30 minut, przeznaczone dla teatrów tańca oraz solistów, prezentujących formy spektaklowe | niedziela, 10 marca, od godziny: 13:00).

Zgłoszenia online:
Formy krótkie (https://bit.ly/2Szbdrh)
Formy długie (https://bit.ly/2RxjYou)

Regulamin, Kolejność Prezentacji oraz Harmonogram Prób Sceny do pobrania poniżej.
Koordynator: Anetta Wojtuch (Tel.: 44 635 19 17)

Jury:
Jacek Owczarek
Krzysztof Skolimowski
Michał Ratajski

O konkursie:
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje to cieszący się ogromnym zainteresowaniem turniej taneczny, zrzeszający środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku, pod nazwą: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów POWER DANCE. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu.

Regulamin, Informacja o Jury, Kolejność Prezentacji oraz Harmonogram Prób Sceny

Organizator

Miasto Bełchatów