MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy do udziału w IX Festiwalu HumanDOC

Zapraszamy wszystkich z Państwa do zapoznania się z filmami dokumentualnymi, które zaprezentowane zostaną w Kinie Kultura w ramach  "IX Miedzynarodowego Festiwalu Filmów Documentalnych HumanDOC" w dniach 27-28.12.2018r. 

Festiwal HumanDOC to wydarzenie kulturalne w Europie ŚrodkowoWschodniej łączące sztukę filmową z postawami twórców wrażliwych na sprawy społeczne i międzynarodowe oraz globalne wyzwania i problemy. Wydarzenie wyrosło na bazie działań Fundacji HumanDOC, której misją jest poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa. 

Festiwal to niepowtarzalna okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. To także możliwość wglądu w nas samych − konfrontacji naszych wyobrażeń z realiami.

W ramach Festiwalu na bełchatowskim ekranie zobaczyć będzie można filmy: Kiedy owca staje się lwem (film dokumentalny, USA), Ludzki pierwiastek (film dokumentalny, USA / Islandia), Arka Prezydenta Anote (film dokumentalny, Kanada) oraz Upadek Aleppo (film dokumentalny, Norwegia). 

Wstęp na seanse jest bezpłatny!

Program

Organizator

Miasto Bełchatów