MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa uczestników Projektu artystycznego „Wypełnianie”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż grupowej wystawy "Wypełnianie", który odbędzie się 2 marca o godzinie 18:00, w galerii MCK. Wernisaż otworzy wystawę czasową, podsumowującą Projekt artystyczny, pn. „Open Call – Wypełnianie" do którego zgłosili się artyści z całego kraju.

Autorzy prac:
Paweł Stasiewicz
Izabela Makocka
Nadia Markiewicz
Dominik Surmacz
Joanna Krajewska
Justyna Wiśniowska
Michał Iwański
Aneta Sieniawska
Ida Derczyńska
Sebastian Trzoska
Gabriela Basta
Martyna Basta
Katarzyna Borelowska
Witold Winek
Katarzyna Wojtas

Wystawa "Wypełnianie" składa się z prac 17 artystów z całej Polski, umieszczonych w przestrzeni Galerii, dawnej kawiarni, sali koncertowej i korytarzy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Prezentowane prace, ukazują różnorodność praktyk i działań artystycznych będących reakcją na impuls w postaci tytułu wystawy jak i prowadzącego do niej otwartego naboru.

W skład ekspozycji wchodzą obrazy, grafiki, fotografie, prace video i audio, rzeźby, instalacje, prace intermedialne i performensy oraz dodatkowe ingerencje wypracowane przez twórców projektu podczas pracy nad nim. Pełną wystawę będzie można zobaczyć tylko i wyłącznie w sobotę 2 marca, w dzień wernisażu, który rozpocznie się o 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Podczas otwarcia wystawy odbędą się również działania performatywne.

Wystawę będzie można oglądać do 23 marca.

"Open Call - Wypełnianie" to ogólnopolski projekt interdyscyplinarny, mający na celu powstanie zbiorowej wystawy, złożonej z prac Artystów wyłonionych w ramach otwartego naboru. Wystawa ma na celu popularyzację sztuki wysokiej, wśród lokalnej społeczności; skłonienie artystów amatorów jak i profesjonalistów do zaprezentowania swoich dzieł szerszej publiczności oraz zatarcie granicy pomiędzy sztuką wysoką a różnorakimi działaniami aspirującymi do bycia sztuką.
Celem projektu jest wypracowanie świeżego, współczesnego kontekstu, przepuszczonego przez pryzmat naszej wrażliwości artystycznej. 

Autorzy Projektu:
Kuba Stępień - pochodzący z Bełchatowa fotograf i artysta wizualny mieszkający w Łodzi i studiujący na wydziale Sztuk Wizualnych tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu publikacji fotograficznych między innymi dla niemieckiego “Der Grief” i brytyjskiego “Zero-Savage”. Laureat sekcji ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018 z projektem “mana”, współorganizator projektu Lajt Penetration w krakowskim klubie Hevre przy współpracy z Krakowską Akademii Fotografii i uczestnik wystawy będącej zwieńczeniem Open Call Pomiędzy w ramach festiwalu Photo Fringe, laureat konkursu SEXEDPL organizowanego przez Vogue Polska we współpracy z Anją Rubik oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Kacper Borek - pochodzący z Bełchatowa student Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej, uczestnik wystawy najlepszych prac semestralnych na WAPW z projektem “Obserwatorium latawców”, uczestnik wielu wystaw poseminaryjnych w ramach przeglądów prac na uczelni, autor projektu koncepcyjnego na Poidełko Warszawskie w ramach Konkursu na poidełko dla Warszawy organizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, twórca działający w przestrzeni miejskiej skupiający się na relacji człowieka z architekturą.

Regulamin naboru oraz Formularz Zgłoszeniowy

Organizator

Miasto Bełchatów