Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl międzypokoleniowy "Rozmowy o wolności"

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl międzypokoleniowy, pn. „Rozmowy o wolności”, który odbędzie się 10 listopada o godzinie 17:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy.

W listopadzie, wyruszymy w kolejną, międzypokoleniową podróż! Tym razem, udamy się do czasów trudnej walki za Ojczyznę oraz upragnionego zwycięstwa i wielkiej radości.  Z okazji trwających obchodów 100 lat odzyskania niepodległości, przedstawiciele grup artystycznych MCK zaprezentują program, pt. „Rozmowy o wolności” – niezwykłą opowieść słowno-muzyczną, ukazującą drogę do wolności, jaką 100 lat temu odbyła Rzeczpospolita Polska. Tłem historycznych wydarzeń staną się piosenki patriotyczne, zaśpiewane przez działające w MCK chóry.

O spektaklu:
"Rozmowy o wolności" to opowieść o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Osnuty wokół rozmów dziadka i wnuczka, porusza tematykę wolności i dróg, jakie prowadziły do jej zdobycia. Na tle tych rozmów rozbłysną znane piosenki legionowe, a wśród nich, m.in.: „Białe róże", "Przybyli ułani pod okienko", "My pierwsza brygada", "Pierwsza kadrowa". Nie zabraknie też wątków humorystycznych, które wraz ze słowem i muzyką stworzą na scenie MCK obraz Polski lat dwudziestych XX wieku.

Reżyseria: Jarosław Tyran
Scenariusz i konsultacja historyczna: Tomasz Sporyń

Wstęp wolny.

Organizator

Miasto Bełchatów