Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Koncert z cyklu "OPEN STAGE" - 19 Wiosen, Procesor Plus, Projekt Przemysłowa

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy powakacyjny koncert w ramach cyklu OPEN STAGE, który odbędzie się 3 listopada, w małej sali teatralnej MCK. Na scenie wystąpią: 19 Wiosen, Procesor Plus oraz Zespół Projekt Przemysłowa.
Start: godzina 18:30.
 
Po raz kolejny, MCK udostępni scenę ciekawym artystom, którzy pragną zaprezentować swoją twórczość nowej publiczności. Podczas październikowego koncertu, na scenie usłyszymy mieszankę stylów, wśród których na pierwszy plan wysunie się punk, rock i alternatywa. Wszystko za sprawą łódzkich 19 Wiosen, którzy będą headlinerem pierwszego powakacyjnego gigu z cyklu Open Stage.
 
Obok mocnego, gitarowego grania, ze sceny zabrzmią również elektroniczne rytmy, generowane przez grupę Procesor Plus a także cold wave i rock progresywny w wykonaniu bełchatowskiego bandu Projekt Przemysłowa.
Wstęp wolny.

O zespołach:

19 Wiosen – zespół powstał w Łodzi, w 1993 roku i z wieloma długimi przerwami istnieje na scenie szeroko pojętej muzyki niezależnej już prawie ćwierć wieku. Od początku zespół tworzą Grzegorz „Fagot” Fajngold oraz Marcin Pryt. Tę enigmatyczną miksturę różnych generacji i tożsamości, dopełnia perkusista Wojciech Czyszczoń.
Twórczość 19 Wiosen trudno jednoznacznie określić. Oprócz wyczuwalnej inspiracji kończącym dziś już ponad czterdzieści lat punkiem, na którego wpływ powołują się członkowie zespołu, można dostrzec w wielowarstwowym przekazie 19 Wiosen taktykę zacierania śladów i mnożenia znaków zapytania. Sami członkowie lubią nazywać swoją twórczość „aeropunkiem”.

Procesor Plus – producent muzyczny i założyciel wytwórni Automatic Bitch Records, która promuje polskie electro. Jako Procesor Plus zaistniał w 1999. Współpracował z wieloma wykonawcami, robiąc piosenki dla kilku wokalistek i remixy różnych wykonawców, także tworząc swoje inne projekty. Od 2002 współpracuje z Kapitanem Nemo. Robiąc do starych hitów z 80 lat nowe świeże podkłady electro popowe. Muzyka PP to mocne bity z wygenerowanymi elektronicznie dźwiękami do tego syntezator o brzmieniu przypominającym piłę, w paru numerach dołącza do tego przesterowana gitara basowa do tego dochodzi krzykliwy wokal lub zwokoderowany.

Zespół Projekt Przemysłowa – porusza się w estetyce wynikającej z zestawienia kilku pozornie nie przystających do siebie nurtów takich jak rock progresywny/cold, wave/space rock czy tez wczesny garage punk. Grupa tworzy w obecnym składzie pod roboczą nazwa od grudnia 2016 r. Skład tworzą muzycy znani z nieistniejących jak i ciągle mających się dobrze bełchatowskich kapel.

Organizator

Miasto Bełchatów