Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Dogman" na Europejski Dzień Kina Artystycznego

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na seans specjalny z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. 14 października, na ekranie kina KULTURA, zostanie wyświetlona rewelacja ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes – film „Dogman”. Początek seansu o godzinie 15:30.

W połowie października, cała Europa pokłoni się kinu artystycznemu. Nie inaczej będzie w kinie KULTURA, które święto kina zaakcentuje filmem „Dogman” - rewelacją ostatniego festiwalu w Cannes, z genialną rolą (Złota Palma) Marcello Fonte.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Chcemy również pokazać, że ta funkcja kina w szczególny sposób wyróżnia kina studyjne. 
Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego i wzbogacają społeczności - w miastach i na wsi. Gromadzą ludzi i dają im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu. Co roku ponad 100 milionów osób odwiedza kina arthousowe. Odgrywają one kluczową rolę w promowaniu różnorodności kulturowej i prezentowaniu młodych talentów.

O filmie:
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina KULTURA.

Organizator

Miasto Bełchatów