Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Kochanowski-Pieśni” - koncert jazzowy Kuby Stankiewicza

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert jazzowy, pn. „Kochanowski – Pieśni”, w wykonaniu Kuby Stankiewicza oraz jego bandu. Koncert odbędzie się 25 listopada o godzinie 17:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Tegoroczną Teatralną Jesień zakończy wieczór jazzowy, podczas którego Kuba Stankiewicz oraz jego zespół, zmierzą się z twórczością wieszcza - Jana Kochanowskiego. 
Pasja, intuicja i talent jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych - Kuby Stankiewicza, łączą się z kulturotwórczą misją żywego i współczesnego Spotkania z Poezją Mistrza Jana Kochanowskiego. Prezentowane utwory unoszą te Pieśni, czyniąc ją bardzo czytelnymi, aktualnymi i eksponując ich, wydałoby się, uśpione i zapoznane walory.

Skład zespołu:
Jacek Kotlarski – śpiew
Kuba Stankiewicz – kompozycje, aranżacje, fortepian,
Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki
i przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego (1985-1987), z którym występował m.in. w USA i Meksyku. W latach W 1990 roku ukończył Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu) i wrócił do kraju, gdzie do dzisiaj osiąga wielkie sukcesy. Kuba Stankiewicz prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka 
na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Wstęp na koncert jest wolny.

Organizator

Miasto Bełchatów