Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Sobota na szpilkach”

Najbardziej kobiece wydarzenie w mieście powraca! Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pierwszą po wakacjach edycję „Soboty na szpilkach”, która odbędzie się 13 października. W programie: seans filmowy oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Kobiece spotkanie rozpocznie się w kinie KLULTURA, seansem film „Księgarnia z marzeniami”. Następnie Panie przeniosą się do małej sali teatralnej, gdzie wezmą udział w warsztatach rozwoju osobistego, pn. „Jak oswoić swoje lęki”, które poprowadzi psycholog Maria Ziętkowska.

Księgarnia z marzeniami” (kino KULTURA, godzina: 15:30)
Florence Green (Emily Mortimer) szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. „Lolitę” Nabokowa oraz „451 stopni Farenheita”Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten „sklepik”. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).

Warsztat rozwoju osobistego „Jak oswoić swoje lęki?” (mała sala teatralna, godzina: 17:30)
Lęk przybiera różne formy. Od lekkiego dyskomfortu przez wewnętrzny niepokój do totalnej paniki. Towarzyszy nam na co dzień i jest nieodłączną częścią życia.
Dlaczego lęk nas obezwładnia i totalnie paraliżuje? A może można wykorzystać jego drzemiący potencjał , obracając różne doświadczenia na własną korzyść.
Te oraz inne pytania będą poruszone podczas warsztatów.

Bilety na seans (10 zł) oraz na warsztaty (15 zł) dostępne są w kasie kina KULTURA oraz internetowo: https://bilety.mckbelchatow.pl/

Liczba osób ograniczona
 

KONKURS!
Dla uczestniczek pierwszej (film) oraz drugiej części (warsztaty) "Soboty na Szpilkach" przygotowaliśmy konkurs, który zostanie przeprowadzony podczas wydarzenia.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie hasła promującego cykl kobiecych spotkań „Sobota na Szpilkach”. Hasło należy napisać czytelnie na formularzu zgłoszeniowym (do pobrania poniżej oraz podczas wydarzenia). Liczba znaków dowolna. Formularze zostaną zebrane o godz. 18.00, zaś na koniec warsztatów (około 19.30) zostanie ogłoszone zwycięskie hasło.

Nagrodzona sentencja zostanie wykorzystana jako główne hasło promocyjne kolejnego spotkania z cyklu „Sobota na Szpilkach”, a jej autorka otrzyma nagrodę – niespodziankę!

Powodzenia!

Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin

Organizator

Miasto Bełchatów