Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Eugeniusz Oniegin” - retransmisja opery

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na retransmisję opery autorstwa Piotra Czajkowskiego, pt. „Eugeniusz Oniegin”, zarejestrowanej w nowojorskiej Metropolitan Opera. Pokaz odbędzie się 16 września o godzinie 17:00, w kinie Kultura.

Kino Kultura kontynuuje retransmisje operowych klasyków, w ramach cyklu „Wielka sztuka na dużym ekranie”.
Arcydzieło Piotra Czajkowskiego po raz pierwszy zostało wystawione jako spektakl studencki, wykonany przez uczniów Konserwatorium Moskiewskiego. Sceny liryczne – bo taką nazwę gatunkową wymyślił dla swego dzieła kompozytor – oparte są na poemacie dygresyjnym Aleksandra Puszkina, jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych. Skromna i wrażliwa Tatiana zakochuje się w Onieginie, znudzonym światowcu, który odrzuca jej miłość. Po latach Oniegin uświadamia sobie, że jednak kocha Tatianę, ale ta jest już żoną księcia Griemina. Mimo że nadal darzy Oniegina uczuciem, Tatiana pozostaje wierna mężowi. W rolę Oniegina wcielił się nieżyjący już Dmitri Hvorostovsky, jeden z najlepszych wykonawców tej partii w ostatnim ćwierćwieczu.

Kup bilet w przedsprzedaży (20 zł) na: https://bilety.mckbelchatow.pl/

Dyrygent: Valery Gergiev
Reżyseria: Robert Carsen
Scenografia i kostiumy: Michael Levine
Światło: Jean Kalman
Choreografia: Serge Bennathan
W rolach głównych: Dmitri Hvorostovsky, Renée Fleming, Ramón Vargas, Sergei Aleksashkin

Organizator

Miasto Bełchatów