Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Malarstwo Ewy Kozery - wernisaż wystawy „Periculum”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Ewy Kozery, pn, „Periculum”, który odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18:00, w Galerii MCK.

Tytułowy Periculum to eksperyment, który towarzyszy malarce przez całe, twócze życie. Jak sama mówi: "poszukuję odpowiedzi na pytania - czym jest obraz, oraz gdzie jest i z czego się składa? Skupiam się na niekonwencjonalnych rozwiązaniach, w imię których wszystko co w danej chwili uznam za przydatne staje się budulcem obrazu. Głównym założeniem mojej twórczości jest polemika z definicjami charakterystycznymi dla akademizmu oraz historii sztuki. Zatarcie granic między malarstwem, performancem, rzeźbą i rysunkiem pozwala mi na rozwiązywanie problemów, które założyłam. Wynikiem moich działań są wynalezione własne techniki tworzenia obrazu."

Ewa Kozera
Urodzona w Katowicach w 1993 roku. Studiowała malarstwo na ASP Katowice. W 2017 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Profesora Jacka Rykały. Uczestniczyła w wielu wystawach zborowych m.in. w Projekcie Connect w Ply Gallery w Londynie. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych w GSW Elekrownia w Czeladzi, Wieże KWK Polska w Świętochłowicach, Pracowni Duży Pokój w Warszawie, Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach, Galerii Pojedynczej w Katowicach oraz w Galerii Inny Śląsk w Tarnowskich Górach.

Wystawę „Periculum” będzie można oglądać do końca sierpnia.

Organizator

Miasto Bełchatów