Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Nie tylko STRAUSS GALA!” - koncert

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert, pt. „Nie tylko STRAUSS GALA!” w wykonaniu Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej, który odbędzie się 30 listopada o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Koncertem w wykonaniu Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej, pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera, znakomici soliści – Anita Maszczyk, Monika Piechaczek, Anna Ciereszko, Jarosław Zawartko, Tomasz Tracz, przeniosą Państwa do Wiednia, gdzie od blisko 150 lat niezmiennie na balach króluje walc, a melodie operetkowe nuci niemal każdy mieszkaniec tego miasta. Również i nasz wieczór koncertowy wypełni muzyka najsłynniejszych twórców przebojów operetkowych - Straussa, Lehara i Kalmana. 

Nie tylko STRAUSS GALA to niemal dwie godziny znakomitej zabawy publiczności z solistami, bo któż nie zakołysze się choćby do takich popularnych arii, jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy „Wielka sława to żart”. W programie obok operetek – Hrabina Marica, Perichola, Giuditta, Księżniczka czardasza, Baron cygański, Zemsta nietoperza - znajdą się również fragmenty musicali - My fair Lady czy Skrzypek na dachu, a także Czardasz Montiego oraz straussowskie polki, czardasze i walce.

Straussowska Orkiestra Festiwalowa, licząca blisko 50 osób, od kilku już lat z wielkim powodzeniem koncertuje w Polsce oraz w Chinach. W 2016 roku współpracę z orkiestrą rozpoczął wszechstronnie utalentowany, pochodzący z Wiednia dyrygent Hans-Peter Manser – szef Kammerorchester Vienna Sinfonietta, aranżer i kompozytor. W tym roku przygotuje i poprowadzi koncert Nie tylko STRAUSS GALA!

Bilety w cenie 120 zł (I Sektor), 100 zł (II Sektor) oraz 80 zł (Balkon) do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy.

Organizator

Miasto Bełchatów