Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Koncert Promienie Bełchatowa i Goście - "Wszystko przed Tobą"

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert pn. „Wszystko przed Tobą” w wykonaniu grupy Promienie Bełchatowa oraz ich gości. Koncerty odbędzie się 8 lipca o godzinie 17:00, na scenie letniej MCK PGE Gigantów Mocy.
Wstęp wolny.


Promienie Bełchatowa – jedna z najbardziej aktywnych bełchatowskich grup folklorystycznych, będzie gospodarzem szczególnego koncertu, podczas którego na scenie zaprezentuje się muzyczni przyjaciele grupy! W pierwszy weekend lipca, będzie można posłuchać zespołów z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury: Skrzykowianki (Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe), Lutnia (Dobrońskie Centrum Kultury), Wolborskie Nuty (Wolborskie Centrum Kultury). Koncert uświetni występ Promieni Bełchatowa z Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.
Po koncercie, publiczność wspólnie z zespołami wezmą udział w potańcówce przy największych muzycznych przebojach.

Wstęp wolny.

Promienie Bełchatowa
Zespół działający przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Repertuar grupy obejmuje utwory ludowe, disco-polo, cygańskie, ukraińskie, patriotyczne, religijne i inne.
Zespół liczy łącznie 14 osób, w tym 3 osoby grające na instrumentach. W ramach zespołu wyłoniła się trzy osobowa grupa wokalno – taneczna, która tańczy oraz śpiewa, przede wszystkim utwory cygańskie.
Zespół bierze udział w różnych uroczystościach samorządowych i patriotycznych. Czterokrotnie wygrał konkurs „Mikrofon dla seniora”, organizowany przez Łódzki Domy Kultury. W ostatnim czasie zespół brał udział w 21 Konkursie Senioralnym w Koluszkach, na którym zdobył wyróżnienie oraz w konkursie Pieśni Seniora. W czerwcu tego roku zespół wystąpił na ogólnokrajowym Święcie Truskawki w Buczku.

Zespół śpiewaczy Skrzynkowianki
Grupa została powołana w 2005 roku, przez przewodniczącego Koła Emerytów i Rencistów – Kazimierza Wojewódzkiego oraz Zofię Gawrońską – skarbnika koła.
Początkowo zgłosiło się kilka kandydatek. Po paru wspólnych zajęciach przyjęły nazwę „Skrzynkowianki”. Dzisiaj śpiewa w nim dwanaście pań. Do niedawna wiernie akompaniował im Dariusz Czerwiński znany w powiecie harmonista, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Obecnie zespołowi akompaniuje Mirosław Zieliński. Matką chrzestną zespołu jest lokalna poetka - Barbara Szczygieł - autorka tekstów wielu piosenek, śpiewanych przez Skrzynkowianki.
W świetlicy stojącej na rozstaju dróg spotykają się przynajmniej raz w tygodniu. Uczestniczą od lat w rozmaitych uroczystościach: dożynki, imprezy gminne, spotkania emerytów i rencistów. Niedawno, jako grupa wieńcowa gminy Ujazd, Skrzynkowianki uczestniczyły w dożynkach sejmowych w Warszawie oraz prezydenckich w Spale.
Priorytetem zespołu jest zaszczepienie bakcyla ludowości wśród młodego pokolenia, poprzez aktywne włączanie dzieci i młodzieży do pracy w zespole oraz kultywowanie tradycji ludowych.
28 kwietnia 2018 r. zespół śpiewaczy "Skrzynkowianki" zajął I miejsce w XXI Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora w Koluszkach, pokonując w rywalizacji ponad 20 zespołów!
Zespołem obecnie kieruje śpiewająca w nim Halina Haliniak.

Wolborskie Nuty
Zespół Obrzędowy Wolborskie Nuty został założony w 2015 roku. Grupa składa się z kilkunastu osób. Członkinie zespołu to głównie panie z różnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wolbórz. Towarzyszy im kapela- akordeon, klarnet, bębenek. Zespół prezentuje dawne zwyczaje i obrzędy, pielęgnując przy tym tradycje ludowe gminy Wolbórz.

Organizator

Miasto Bełchatów