Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Dyskusyjny Klub Filmowy

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejny seans w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, który odbędzie się 25 czerwca. Tym razem, na ekranie Kina KULTURA będzie można obejrzeć film, pt. „120 uderzeń serca”. Seans rozpocznie się o godzinie 19:30.

Grand Prix na Festiwalu w Cannes oraz 6 statuetek podczas Cezarów, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny – to tylko część nagród, jakie zdobył ten francuski obraz, podczas najważniejszych festiwali filmowych we Francji.
Już 25 czerwca będzie można obejrzeć go w kinie KULTURA!

Opis filmu:
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina KULTURA oraz internetowo: https://bilety.mckbelchatow.pl

Organizator

Miasto Bełchatów