Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Majówka z Żubrem Pompikiem

Miejskie Centrum Kultury włączyło się do akcji „Majówka z Żubrem Pompikiem”, organizowanej przez EgoFILM oraz Momakin. W ramach inicjatywy, 10 maja, dzieci z Akademii Przedszkolaka „Jabłuszko” wezmą udział w warsztatach oraz spotkaniu z przyrodnikiem, a także obejrzą na ekranie kina KILTURA 4 odcinki serialu „Żubr Pompik”.

„Majówka z Żubrem Pompikiem” - to ogólnopolski projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska.

Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany Żubr Pompik (prod. EGo FILM), stworzony na podstawie serii książek o tym samym tytule, których autorem jest Tomasz Samojlik. Głównym bohaterem animacji jest Żubr Pompik – najbardziej ciekawskie zwierzę w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem!

Organizator akcji: Momakin (https://bit.ly/2wmpsJw)
Patroni medialni: TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, Magazyn Świerszczyk, Qlturka.pl, eGaga.pl, Miasto Dzieci oraz Czas Dzieci.

Fanpage serialu: https://bit.ly/2FqB917
Wydarzenie: https://bit.ly/2qj7hPq

Organizator

Miasto Bełchatów