Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Giselle" - pokaz spektaklu w wyk. tancerzy Teatru Bolszoj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na specjalny pokaz baletowego spektaklu „Giselle”, w wykonaniu artystów z moskiewskiego teatru Bolszoj. Retransmisję jednego z najwybitniejszych spektakli baletowych świata, będzie można obejrzeć w ramach cyklu "Wielka sztuka na dużym ekranie" już 29 kwietnia o godzinie 17:00, na ekranie kina KULTURA.

„Giselle” to ukoronowanie stylu romantycznego w balecie. Tytuł uwielbiany przez miłośników teatru oraz tańca, wystawiany na największych scenach baletowych świata, już od ponad 170 lat!
W spektaklu, według wizji legendarnego teatru Bolszoj, zobaczymy największą gwiazdę nowożytnego baletu – Swietłanę Zacharową oraz zdobywającego obecnie wielką popularność Siergieja Połunina. Primabalerina Bolszoj i „niegrzeczny chłopiec baletu”, tworzą niezapomniane kreacje, przepełnione emocjami oraz bezbłędną techniką.
Dzięki pokazowi na dużym ekranie, widzowie będą mogli przenieść się do magicznego świata baletu, w którym romantyczna wizja uczucia miesza się z elementami grozy, oraz zobaczyć jedną z najpiękniejszych scen w historii tańca scenicznego (taniec duchów).

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina KULTURA oraz internetowo: https://bilety.mckbelchatow.pl

Opis spektaklu:
Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do willid – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia.

Organizator

Miasto Bełchatów