Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Open Stage": koncert grup Dubkultura i Cała Góra Barwinków

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w nowym cyklu koncertów, pn. „Open Stage”. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się już 9 lutego o godzinie 19:00, w sali koncertowej MCK Bełchatów. Na scenie zagrają: Cała Góra Barwinków oraz Dubkultura. 

Po raz pierwszy w tym roku, MCK otworzy salę koncertową dla młodych wykonawców i udostępni im scenę wraz z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Wszystko to w ramach nowego cyklu koncertów na żywo, pn. „Open Stage”. Inauguracyjny koncert otworzą bełchatowianie z grupy Dubkultura oraz zespół Cała Góra Barwinków.
Podczas pierwszej edycji „Open Stage” królować będzie reggae, dub oraz ska.
Wstęp na koncerty jest wolny.

O zespołach:

Cała Góra Barwinków – w obecnym składzie działa od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie 4 płyty długogrające oraz blisko 1000 występów w kraju i za granicą. Na wiosnę 2018 roku planowana jest premiera piątego albumu zespołu. W ten sposób Cała Góra Barwinków chce uświetnić 20 lecie swojego powstania.
Skład: Kuba Kaczmarek (bas/śpiew), Tomek Kaczmarek (gitara/chórki), Maciek Kulej (klawisze), Jakub Syguda (perkusja), Artur Wilk (gitara), Karol Ryś (puzon), Paweł Tyrała (saksofon), Daniel Michoń (trąbka), Adrian Puta (realizator zespołu).

Dubkultura – grupa ludzi, których połączyło wspólne zamiłowanie do jamajskich brzmień. Formacja powstała latem 2017 roku w Bełchatowie, głównie z chęci robienia własnej bezkompromisowej odsłony muzyki dub-reggae. Jedną z kluczowych inspiracji dla zespołu była chęć kontynuowania tego, co zaczęła w latach 90 grupa Basskultura. Zespół obecnie koncertuje i pracuje nad nowym materiałem.
------------

OPEN STAGE to cykliczne wydarzenie skierowane do młodych wykonawców i zespołów. Ideą wydarzenia jest możliwość zaprezentowania się muzyków na profesjonalnie przygotowanej i nagłośnionej sali. "Open Stage" nie ogranicza się do żadnych gatunków muzycznych, warunkiem jest wykonywanie własnych utworów na żywo.

Organizator

Miasto Bełchatów