Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Malarstwo Zdzisława Murlikiewicza” - wystawa

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę obrazów autorstwa Zdzisława Murlikiewicza, które będzie można oglądać od 2 lutego, na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy.

Kwiaty, pejzaże, martwa natura i abstrakcja – to główne inspiracje Zdzisława Murlikiewicza, który już wkrótce zaprezentuje swoje prace bełchatowskim miłośnikom sztuki. Artysta za pomocą farb olejnych, tworzy obrazy, które ujmują świeżością i zachwycają bogactwem kolorystyki. 
Wystawa Zdzisława Murlikiewicza będzie prezentowana do końca lutego.

Zdzisław Murlikiewicz
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w 1970 roku. Uprawia malarstwo olejne a pomysły na obrazy czerpie z dalekich podróży po świecie i obserwacji otaczającego środowiska. Tematyką jego prac są kwiaty, pejzaże, martwa natura i abstrakcja. W swojej pracy artystycznej inspiruje się twórczością wielkich mistrzów malarstwa – Vincenta Van Gogha i Paula Cezannea. Artysta bierze udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jego parce prezentowane są na wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju oraz za granicą.

Organizator

Miasto Bełchatów