MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Aktualności

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2021 Roku pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności i samych radosnych chwil! 

Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo, 
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia zapraszamy do udziału w warsztatach świątecznych on-line organizowanych przez Łódzki Dom Kultury. ŁDK wraz z instruktorami przygotował dla Państwa bezpłatne warsztaty z wykonania bombek, wieńca na drzwi, girlandy oraz świątecznych flower boxów. 
 
Materiały dostępne są na serwisie YouTube oraz na Facebooku
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

 

W imieniu Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zachęcamy do udziału w Szkoleniu on-line „SENIOR w pandemii – potrzebujący, czy potrzebny?”, które odbędzie się w 21 grudnia 2020 r., w godzinach 10.00 do 13.00 na platformie Cisco Webex Meetings.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego (skan), na adres mailowy: m.kaczmarczyk@rcpslodz.pl w terminie do dnia 15 grudnia 2020 r.

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Harmonogram do pobrania

 

Szczegóły znajdziecie tutaj.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Materiały z Biura Rzecznika Praw Pacjenta

 

Drodzy studenci UTW, przekazujemy Państwu stworzone przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta materiały edukacyjne, w których znajdziecie informacje o prawach pacjenta. Zachęcamy do poczytania oraz obejrzenia filmików.

 

- Niezbędne dla zdrowia

- Pacjencie, czy znasz swoje prawa?

- Prawa pacjenta

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z przykrością informujemy, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego jesteśmy zmuszeni wstrzymać rozpoczęcie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Centrum Kultury. Zajęcia zostaną wznowione, kiedy sytuacja epidemiczna w naszym mieście i powiecie nam na to pozwoli. W ramach realizacji programu zajęć UTW wydłużymy - w miarę naszych możliwości - rok akademicki o czas, w którym nie odbywały się spotkania.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapisy na zajęcia UTW

Zapisy do poszczególnych grup zaczynają się od 05.10.2020r. Na spotkaniach organizacyjnych będą obowiązywały listy obecności.

POBIERZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA

 

Ze względu na sytuacje epidemiczną  w kraju,  w trosce o bezpieczeństwo słuchaczy UTW mogą nastąpić zmiany w planie zajęć, liczebności uczestników na zajęciach oraz lokalizacji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA


W bieżącym roku akademickim , ze względu na sytuacje epidemiczną  zajęcia gimnastyki korekcyjnej będą odbywać się w MCK Gwarek( os. Dolnośląskie 204) – wejście od  Miejskiej i Powiatowej Biblioteki.

Zapisy na zajęcia odbędą się  06.10.2020 r. o godz. 12.00 w sali teatralno-widowiskowej w MCK PGE Giganty Mocy.
Listy do poszczególnych grup gimnastycznych  tworzone  będą  w kolejności alfabetycznej.

Zajęcia będą odbywać się w następujących grupach :

12.00 – 12.40 – I gr.

12.45 – 13.30 – II gr.

13.35- 14.15 – III gr.

14.20 – 15.00 – IV gr.

15.05.- 15.45 – V gr.

 
Słuchacze deklarujący chęć uczestnictwa w zajęciach gimnastyki korekcyjnej nie uczestniczą już w zajęciach pilatesu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJA

 

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną  Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku  nie odbędzie się.

Zajęcia rozpoczną się  05.10.2020r. zapisami do poszczególnych grup, zgodnie z programem zajęć.
W ramach zapisów zostaną Państwu przekazane przez Instruktorów procedury  sanitarne, obowiązujące na zajęciach.

--------------------------------------------------------------------------

Drodzy studenci UTW, wkrótce podamy terminy naboru do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zgodnie z praktyką z lat ubiegłych w pierwszeństwie będą przyjmowani słuchacze już należący do braci studenckiej. 

Liczbę wolnych miejsc dla chętnych osób, które pragną dołączyć do UTW podamy w późniejszym terminie.

 

--------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na debatę senioralną on-line pn. „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?”

Transmisja będzie dostępna na stronie oraz na platformie.

Link do rejestracji

Wstęp na debatę online jest wolny.

Głównymi tematami, z którymi zmierzy się grono ekspertów podczas debaty, to dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w trakcie pandemii, realizacja recept przez Seniorów oraz ich aktywność i kondycja fizyczna.

 

W debacie udział wezmą prelegenci:

· prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński – Kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń

Środowiskowych i Alergologii Warszawski Uniwersytet Medyczny

· dr Mariusz Saganowski – Ordynator Oddziału geriatryczno – internistycznego w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej

· dr Tomasz Komendziński – Kognitywista z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika

· dr Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

· Helena Norowicz – Polska aktorka i modelka

 

Organizatorem jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Partnerem debaty senioralnej jest polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed.

 

 

 

 

Zakończenie Roku Akademickiego UTW 2019/2020

 

Drodzy Studenci za nami kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego w naszej placówce. Pragniemy serdecznie pogratulować studentom UTW wszechstronnego rozwoju a także podziękować instruktorom prowadzącym zajęcia za bardzo wysokim poziom edukacyjny. Słowa uznania kierujemy również do Rady Słuchaczy i Rady Naukowo - Programowej za wielki wkład pracy na rzecz UTW. Zakończenie roku akademickiego zwykle wyglądało inaczej. W tym roku życie napisało swój scenariusz. Co prawda nie widzimy się osobiście, ale chcemy wirtualnie pogratulować Państwu niezwykłej aktywności społecznej. Mamy nadzieję, że słowa Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Pana Damiana Nowaka będą dla Państwa miłym akcentem podkreślającym ogromne zaangażowanie studentów w tworzenie rzeczywistości kulturalnej naszego miasta.

 

 

 

WAŻNA INFORMACJA

 

Drodzy studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie informujemy, iż zajęcia od dnia jutrzejszego tj. (11.03.2020r.) zostają odwołane.

O terminie wznowienia zajęć poinformujemy wkrótce.

--------------------------------------------------------------------------

WAŻNA INFORMACJA

 

Szanowni Państwo,

 

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla Seniorów. W trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW, firma Adamed – Partner Tytularny OFSUTW i program Adamed dla Seniora zachęcają do zapoznania się z informacjami i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Zachęcamy do przekazywania tej wiadomości w dalszej korespondencji do przyjaciół i znajomych.

Zapraszamy do odwiedzania stron:

www.federacjautw.pl

https://www.adamed.com/csr/programy-spoleczne/adamed-dla-seniora

 

Z pozdrowieniami,

Zespół Federacji

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów