MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Warsztaty ,Na słodko’’

23 maja odbyły się w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK Bełchatów przy Placu Wolności 10, kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem -  „Na słodko z Kawiarnią Miastowa”. - Przygotowaliśmy coś dla łasuchów - mówi  instruktor ds. animacji i imprez Weronika Lechańska, organizatorka warsztatów.

Prowadziła  je  Agnieszka Frankowicz,  cukiernik z Kawiarni Miastowej. Podzieliła się przepisami na donuty brownie  z orzechami w polewie czekoladowej, deser oreo z frużeliną z truskawek i kremem oraz ciasto ucierane z rabarbarem. Frużelina to, jak mówi pani Agnieszka, pyszny dodatek do tortów i deserów, taki lepszy dżem. Truskawki w żelu są pyszne. Wystarczy pokroić owoce, wrzucić do garnuszka i gotować w małej ilości wody a potem zagęścić mąką ziemniaczaną; dodać odrobinę cukru. – Modyfikuję przepisy według swojego uznania. W ten sposób są one moje, autorskie – powiedziała prowadząca. W trakcie warsztatów Agnieszka Frankowicz odpowiadała na pytania uczestników, dawała też dobre rady.

A.S.

Organizator

Miasto Bełchatów