MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Najwyższa jak do tej pory kwota

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna  przekaże do września 2024 r. Miejskiemu Centrum Kultury w Bełchatowie  1,5 mln zł. Półtora miliona na półtora roku. To najwyższa, jak do tej pory kwota. – Chciałbym podziękować zarządowi PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna za przyznanie tak hojnego wsparcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział 19 kwietnia na konferencji prasowej dyrektor MCK Jakub Kołodziejczyk.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje współpracę sponsoringową z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Jak informuje Departament Komunikacji PGE GiEK , w spotkaniu wzięli udział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK, wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, a także dyrektor MCK Bełchatów Jakub Kołodziejczyk. W wydarzeniu udział wzięła również Małgorzata Janowska, poseł na sejm RP.

 – Nasza wieloletnia współpraca z Miejskim Centrum Kultury sięga 2012 roku. Od tego czasu PGE GiEK jest sponsorem tytularnym nowoczesnej, multimedialnej ekspozycji, która w bardzo precyzyjny sposób pokazuje historię i teraźniejszość naszych bełchatowskich oddziałów – kopalni i elektrowni. Jako odpowiedzialny mecenas kultury stawiamy sobie za cel propagowanie wartości kulturalnych wśród społeczności lokalnej, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację tej współpracy. Oprócz sponsoringu tytularnego Ekspozycji PGE Giganty Mocy, w ramach mecenatu kultury, będziemy nadal realizować działania sponsoringowe w zakresie wydarzeń organizowanych przez MCK Bełchatów takich jak: Dni Bełchatowa, Festiwal Sztuki Jabłka, Festiwal Reaktor czy letnich koncertów – powiedział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Ta nowoczesna ekspozycja w bardzo precyzyjny sposób pokazuje historię i teraźniejszość naszych bełchatowskich oddziałów – kopalni i elektrowni.  dodał.

W imieniu prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej gorąco dziękuję za udzielone wsparcie. PGE GiEK potwierdza, że nadal chce być tytularnym sponsorem MCK. Ciągle jesteśmy razem.  To ogromne środki, które przede wszystkim pozwolą uatrakcyjnić naszą ekspozycję. Przyczynią się także do poszerzenia oraz jeszcze większego urozmaicenia oferty wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Jeszcze raz dziękuję władzom spółki, że po raz kolejny zawierzyli naszym instytucjom. Te pieniądze będą bardzo dobrze spożytkowane. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy się cieszyć czekającymi nas wydarzeniami a także dalszym funkcjonowaniem MCK PGE Gigantów Mocy – powiedział podczas konferencji prasowej poświęconej podpisaniu umowy sponsorskiej wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.   

– Jako poseł ziemi bełchatowskiej bardzo dziękuję spółce PGE GiEK za wspieranie Miejskiego Centrum Kultury. To ważne, aby mieszkańcy regionu mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych na najwyższym poziomie. Współpraca biznesu i samorządu, tak jak ma to miejsce w przypadku PGE GiEK i MCK Bełchatów, niesie korzyści dla społeczności lokalnej, co jest wartością nie do przecenienia. PGE GiEK jest częścią tego miasta i regionu. Wielu pracowników PGE GiEK mieszka w Bełchatowie. Im się należy pokazanie historii tego właśnie miejsca. Ja będę wspierała dążenia, by takie pieniądze były przekazywane na kulturę – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.  

Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jakub Kołodziejczyk, pieniądze od sponsora tytularnego przeznaczone będą m.in. na zwiększenie atrakcyjności samej ekspozycji jak i doposażenie wystawy  w nowe eksponaty. Od otwarcia naszej ekspozycji dla zwiedzających minęło już 10 lat, z pewnością przydadzą się więc nowe eksponaty. Konieczne są naprawy i konserwacje. Planujemy również wymienić nośniki na bardziej energooszczędne. Ponadto nasz sponsor będzie wspierać największe wydarzenia organizowane przez miasto – tłumaczył dyrektor Kołodziejczyk.

PGE GiEK jest sponsorem tytularnym MCK Gigantów Mocy od 2012 roku, czyli od ich powstania. Umowa sponsorska, którą podpisano 19 kwietnia br., jest trzecim tego typu dokumentem. Koncern od lat wspiera działalność kulturalną samorządu miejskiego, poprzez zaangażowanie w organizację największych  wydarzeń a także sponsoring tytularny multimedialnej ekspozycji PGE Giganty Mocy. Od 2018 roku spółka przekazała na ten cel łączną kwotę 1,85 mln zł.

Anna Staniaszek

Organizator

Miasto Bełchatów