Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Międzypokoleniowe Kolędowanie w MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na świąteczne „Międzypokoleniowe Kolędowanie w MCK”, które odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
 

Przyozdobiona kolorowymi bombkami choinka, wspólne śpiewanie najpiękniejszych kolęd i unoszący się wokół aromat pierników – szukając świątecznej atmosfery warto zajrzeć do Miejskiego Centrum Kultury! W grudniu, wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów. Śpiewanie przepełnionych miłością, radością oraz zadumą kolęd zbliża ludzi, buduje bożonarodzeniową atmosferę i wzmaga apetyt przy świątecznym stole! Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie jeszcze przed Świętami pragnie podarować nieco pozytywnej energii, podczas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Najpiękniejsze z nich zabrzmią ze sceny sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy 15 grudnia, o godzinie 17:00.

Tego wieczoru, Chór UTW „ Pasjonata” oraz  grupa dziecięca „Cantabile”, wspólnie z Chórem Gospel oraz działającym w MCK zespołem jazzowym, wykonają najbardziej znane polskie kolędy,oraz pastorałki, autorstwa związanego z Miejskim Centrum Kultury, nieżyjącego już muzyka – Piotra Kudyby. Sala teatralno – widowiskowa wypełni się aromatem pierników oraz zapachem choinek, które wprowadzą nas w magię świąt a scenografia przeniesie do przestrzeni miejskiej, w otoczenie klimatycznych uliczek, głośnych tramwajów i biegnących pospiesznie ludzi.
 

Darmowe wejściówki do odebrania w kasie MCK PGE GM.
 

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów