MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

DIY świeca wykonana metodą DIY

Któż z nas nie lubi romantycznych wieczorów z bliskimi przy blasku świec. Dziś zaprezentujemy Wam technikę, dzięki której Wasze świece będą nie tylko oryginalne ale pozwolą Wam oddać nastrój chwili, którą przeżywacie. Świece możecie szybko i ekonomicznie wykonać w domu. Będą niezwykłą ozdobą Waszych wnętrz lub wyjątkowym prezentem dla wyjątkowej osoby.
Świece wykonamy za pomocą tzw. metody decoupage. Nie potrzebujecie do tej pracy specjalistycznych produktów. Wystarczy biała świeca, serwetka z ozdobnym motywem, świeczka do podgrzania, łyżeczka, zapałki, klej, brokat i odrobinka wody.

Sposób wykonania świecy:
1. Wybierz serwetkę ozdobną, której motyw chcesz umieścić na świecy. Następnie wytnij lub wydrzyj ten fragment serwetki (nie powinny być to duże elementy). Kiedy motyw dekoracyjny jest gotowy zdejmij dwie warstwy sewetki, zostawiając ostanią.
2. Zapal drugą (roboczą) świeczkę i podgrzej łyżeczkę od wewnętrznej strony. Zadbaj o to, by podgrzana łyżeczka nie była zabrudzona od podgrzewania, gdyż zabrudzi pracę.
3. Odwracamy podgrzaną łyżeczkę i od środka motywu powoli przyklejamy serwetkę. Musimy to wykonać delikatnie i prowadzić ruchy łyżeczką od środka do zewnątrz. W ten oto sposób dekoracyjna część serwetki się przyklei.
3. Ważne jest ,by łyżeczka była dobrze nagrzana, wtedy połączenie dekoracji ze świecą jest szybkie. Należy pamiętać, żeby każdy element, zwłaszcza na tzw. obrzeżach dekoracji był estetycznie łyżeczką nagrzany i wklejony.
4.Kiedy dekoracyjny motywy znajduje się na świecy wykonujemy zdobienie wybranym kolorem brokatu, pasującym do kolorystyki serwetki.
5.Mieszamy odrobinę kleju z wodą (rzadka konsystencja) i rozprowadzamy ma tej części dekoracji, którą chcemy ozdobić. Następnie delikatnie sypiemy broktem. Potrzebujemy chwilę aż klej zaschnie i świeca gotowa.

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów