MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Szlakiem polskich literatów

Dziś w ramach e-kultury dla seniorów chcielibyśmy pokazać Wam platformę zawierającą różnorodne materiały przydatne w przygotowaniu i prowadzeniu treningów umysłu.

Na stronie www.silowniapamieci.pl znajdziecie osiem zestawów do pobrania. Każdy z nich ma temat przewodni łączący wszystkie jego elementy i składa się z:
- rozgrzewki – zadania ruchowego – dzięki któremu dotlenia się mózg – oraz łatwego zadania intelektualnego pobudzającego pamięć i kreatywność
- ciekawostki – krótkiej informacji związanej z tematem przewodnim treningu
- ćwiczeń – zadań, których wykonanie pobudzi różne funkcje mózgu i typy pamięci. Czasem ćwiczenia wymagają zapamiętania lub przypomnienia sobie informacji, czasem rozwiązania łamigłówki, a kiedy indziej wspomnienia czegoś z dawnych lat.
- pytania na koniec – służącego pobudzeniu wspomnień, refleksji czy też marzeń
- odpowiedzi – rozwiązania ćwiczeń razem z uzasadnieniem.

Aby skorzystać z dostępnych zestawów ćwiczeń wystarczy wejść tutaj - https://bit.ly/3d5ZXw5, pobrać wybrany zestaw w pliku .pdf na własny komputer, a następnie go wydrukować lub wyświetlać na ekranie komputera.

 

Organizator

Miasto Bełchatów