MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oczami studentek UTW

Jest takie miejsce w naszym mieście, w którym człowiek przenosi się do innego wymiaru rzeczywistości. Taką wielowymiarowość daje człowiekowi obcowanie ze sztuką w każdym wydaniu. Mowa o Miejskim Centrum Kultury, którego misją jest rozbudzanie u odbiorców wrażliwości artystycznej. Tam odkrywamy, bądź pogłębiamy swoje zainterowania teatralne, muzyczne, taneczne, filmowe czy plastyczne, a także mamy możliwość edukacji w szerokim zakresie. Należy jednak zaznaczyć, że to miejsce tworzą wszyscy uczestnicy naszych zajęć oraz odbiorcy naszych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Przez lata budowaliśmy więzi z naszymi artystami, którzy nie tylko rozwijali swoje talenty, wymieniali się doświadczeniami ale przede wszystkim nawiązywali trwałe znajomości i przyjaźnie. Taką grupą, która na nowo odkryła sztukę czy edukację w szerokim zakresie są studenci UTW oraz uczestnicy Klubów Seniora. Wiemy jak chętnie i jak licznie włączają się w działalność kulturalną MCK. Są też stałymi odbiorcami naszych wydarzeń kulturalnych.

 

Sytuacja, która nas wszystkich zaskoczyła, pokazała jak wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Dowiedzieliśmy się, że kultura ma wymiar terapeutyczny. Obcowanie ze sztuką, z drugim człowiekiem daje poczucie ogromnego szczęscia i przynależności. Dla nas wielkim wyróżnieniem - laurką, są wypowiedzi Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które w niezwykły sposób podzieliły się z nami refleksją czym jest dla nich Miejskie Centrum Kultury.

 

Dziękujęmy i tęsknimy za Wami!


Organizator

Miasto Bełchatów