Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Podróż” - wystawa prac Marty Piątkowskiej

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wystawy prac autorstwa Marty Piątkowskiej, pt. „Podróż”, który odbędzie się 11 maja o godzinie 19:00, w Galerii MCK. Podczas wystawy, artystka zaprezentuje zbiór obrazów, rysunków oraz fotografii.
 

„Podróż” to wystawa opisująca wyprawę w głąb siebie, jaką autorka prowadzi w kolejnych etapach swojego artystycznego życia. Jej pokłosiem jest zainteresowanie inną formą przestrzeni - tą znajdującą się pomiędzy artystką a otaczającym ją światem.

Za pomocą autorskiej wystawy, Marta Piątkowska bada trzy stany związane z twórczością – pasję twórczą, natchnienie artystyczne oraz artystyczny marazm. Jak sama mówi „osoba podczas artystycznego uniesienia jest w sferze silnej ekscytacji, euforii swoistego wrzenia. Często przy takim akcie towarzyszy podwyższone ciśnienie krwi, podwyższenie głosu, chaotyczność wypowiedzi silna gestykulacja i absolutna koncentracja na danej czynności. Dzieję się to dlatego iż podczas kreatywnego działania mózg ludzki produkuje dopaminę – hormon szczęścia”. Przeciwstawnym do tego stanem jest marazm artystyczny, z którym od wieków zmagają się nawet Ci najwybitniejsi twórcy. W marazmie splatają się ze sobą naprzemiennie – ekscytacja i depresja, które także miały duży wpływ na kształt wystawy.

W „Podróży” artystka wyróżnia jeszcze jeden obszar bezpośrednio związany z twórczością – medytację, dzięki której autorka poszukuję równowagi, wyciszenia, wyłączenia zmysłów oraz izoluje się od świata zewnętrznego.
Prace, które wkrótce zawisną w galerii MCK, są naznaczone każdym z tych artystycznych stanów.
 

Wystawę będzie można oglądać do końca maja.
 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów