Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Świeczniki z drewna" - wystawa Piotra Marszała

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę prezentującą świeczniki z drewna, autorstwa Piotra Marszała. Niezwykłą kolekcję świeczników będzie można oglądać od 9 kwietnia, na dolnym foyer MCK Gigantów Mocy.

Drewno – najpopularniejszy materiał naturalny, który stosowany jest w niemal każdej dziedzinie. Również w sztuce, stając się podstawowym tworzywem tradycyjnej rzeźby. Pan Piotr Marszał, już jako dziecko odkrył niezwykły potencjał drewna i postanowił nadać mu nie tylko artystyczną ale też i użytkową formę.
Jak sam mówi: „Moja fascynacja rzeźbieniem w drewnie wzięła się stąd, że jako dziecko mieszkałem przez parę lat na wsi i często bywałem w lesie”. Dziś pan Piotr chętnie sięga po drewno oraz dłuto, tworząc wyjątkowe świeczniki.

W ramach autorskiej wystawy, Piotr Marszał zaprezentuje świeczniki wykonane z różnych gatunków drewna.
Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.
 

Piotr Marszał – artysta, rzeźbiarz, mąż oraz ojciec dwójki dzieci. W tworzeniu drewnianych świeczników odnajduje największą artystyczną radość.
 


 

Organizator

Miasto Bełchatów