Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa malarstwa Jana Rybaka

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Rybaka, której wernisaż odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 18:00, na dolnym foyer MCK Gigantów Mocy.

Jan Rybak specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, które jest największą pasją artysty. Najchętniej posługuje się techniką olejną, dającą malarzowi odpowiedni czas na przemyślenie kolejnego ruchu pędzla.
Jan Rybak, oprócz tworzenia, wnikliwie studiuje prace swoich mistrzów, które pozwalają mu „innymi oczami patrzeć na świat i lepiej go rozumieć”.
Artysta najchętniej tworzy pejzaże oraz portrety. Jak mówi: „lubię rozmalować się w pejzażu. Daje mi to wolność. Malując portret, szukam z kolei u osoby takiej cechy charakteru, która ją wyróżni z tłumu innych ludzi".

Oprócz pejzaży i portretów, na wystawie prezentowanej w MCK Gigantach Mocy będzie można oglądać płótna nawiązujące do historii Polski a także kopie prac Wojciecha Kossaka.
 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia.


 


 

Organizator

Miasto Bełchatów