Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Mana" - wystawa Jakuba Stępnia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Jakuba Stępnia. Wernisaż wystawy, pn. „Mana” odbędzie się 17 lutego o godzinie 18:00, w Galerii MCK. Prace będzie można oglądać do końca lutego.

 

Mana to energia. Przenika cały świat materialny, zarówno ożywiony, jak i ten pozornie pozbawiony życia. W tradycyjnych polinezyjskich wierzeniach mana to siła natury, która urzeczywistnia się we wszystkim, co istnieje, tworząc pomost między różnymi rodzajami bytu. Wydaje się, że industrializm i konsumpcjonizm współczesnych społeczeństw pozbawił je wrażliwości na energię wszechświata. Spiesząc się, zamknięci w ciasnych przestrzeniach samochodów, mieszkań i biur, coraz częściej patrzymy jedynie powierzchownie, nie dostrzegając bogactwa rzeczywistości, która kryje się pod powierzchnią tego, co widzialne na pierwszy rzut oka. Zadowalamy się prostymi rozwiązaniami. choć jednocześnie czujemy, że czegoś nam brakuje.

„Mana” to zapis poszukiwań tej wszechobecnej siły. Twórcze wykorzystanie fotograficznego medium pozwala przekroczyć granice ludzkiej percepcji, wydobyć esencję z krajobrazów, przedmiotów i ludzi. „Mana” dowodzi, że w istocie „wszystko płynie”, a raczej przepływa – dla każdego być może nieco innym nurtem. Warto czasem po prostu mu się poddać.
 

Kuba Stępień – urodzony w Łodzi, pochodzący z Bełchatowa, mieszkający w Krakowie student Akademii Fotografii oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kurator: Aga Szuścik
Opis wystawy: Oliwia Kacprzak

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów