MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl "Wszystko płynie" w ramach Teatr Polska 2021 - zmiana formuły spektaklu

Drodzy widzowie!

W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na COVID-19 wśród aktorów grupy teatralnej Teatru Soho zmieniamy formułę jutrzejszego spektaklu pt. „Wszystko płynie” w ramach projektu Teatr Polska 2021.

Artyści nie pojawią się w Bełchatowie. Mamy jednak dla Was dobre wieści – przedstawienie będziecie mogli obejrzeć na ekranie w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Po projekcji na dużym ekranie czeka Was live z reżyserem spektaklu oraz jednym z aktorów.

Spektakl zostanie pokazany za darmo – zapraszamy również tych, którzy biletu nie zakupili. Wszyscy widzowie, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy w kasie Kina Kultura. Kasa czynna jest w godzinach 9:00-21:00.

Dzień i godzina pozostają bez zmian – spotykamy się jutro o godz. 19:00.

 

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl Teatru Soho w ramach programu Teatr Polska pt. „Wszystko płynie”, który odbędzie się 20 października br. o godzinie 19:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Jesień w MCK jak co roku obfituje w spektakle teatralne. Już w październiku bełchatowska publiczność wreszcie zobaczy zupełnie nowe, wyczekiwane spektakle. Jednym z nich jest „Wszystko płynie” Teatru Soho w reżyserii Janusza Opryńskiego. Spektakl dla dojrzałej publiczności jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst „Wszystko płynie” Wasilija Grossmana w spektaklu Punkt Zero: Łaskawe. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu "Wszystko płynie".

Czas trwania: 60 minut

Obsada: Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie MCK oraz w systemie sprzedaży online TUTAJ 

 

INFORMACJE O PROGRAMIE:

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

\

Organizator

Miasto Bełchatów