Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Apollo 11” – seans z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na księżycu

Mija 50 lat od lądowania człowieka na Księżycu. 

Z tej okazji w naszym Kinie KULTURA 20.07.2019 zagramy niezwykły film ,,APOLLO 11".

Seans rozpocznie się o godz: 20:17

Zastanawiacie się dlaczego akurat ta godzina? Otóż lądowanie nastąpiło 20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC.

Jak to możliwe, że niecałe 66 lat po pierwszym w historii udanym oderwaniu się od Ziemi za pomocą samolotu zbudowanego z drewna i płótna (i wykonaniu lotu na odległość 35 metrów) pierwsi ludzie stają na Księżycu (400 tysięcy kilometrów od Ziemi)?

Wysiłku ilu wybitnych specjalistów potrzeba aby ważąca 3 tysiące ton i wysoka na 110 metrów rakieta Saturn V - jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie tworów człowieka - bezpiecznie wyniosła w kosmos (na słupie ognia o długości 200 metrów i z hukiem słyszalnym w promieniu 80 kilometrów) ludzi którzy 16 lipca 1969 opuszczają Ziemię by stanąć na niezdobytym choć widocznym niemal co noc lądzie? ????
Jakie emocje budzi wykonanie tak skomplikowanego pod każdym względem i śmiertelnie ryzykownego zadania? Jakie emocje może wywołać każdy krok postawiony na Księżycu? Zwłaszcza gdy nie ma pewności, że uda się wrócić do domu. Na Ziemię.


Wszystkie te emocje, towarzyszące lądowaniu człowieka na Księżycu, ożyją na nowo dzięki dokumentowi „Apollo 11” - fascynującemu dokumentowi, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję… Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki widzowie filmu dosłownie zanurzą się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości, a nazwiska Neila Armstronga i Buzza Aldrina pojawiły się na ustach całego świata.

Światowa prasa na temat filmu:

▪️„Jeden z najbardziej niesamowitych filmów o kosmosie, jakie kiedykolwiek powstały.”
The Guardian

▪️„Najdoskonalszy film, jaki kiedykolwiek powstał na ten temat… Apollo 11 doprowadzi Was do łez.”
Time Out

▪️„Absolutnie zdumiewający… Zapiera dech w piersiach.”
Indiewire

Bilety do nabycia przez system sprzedaży on-line bądź w kasach kina KULTURA już wkrótce.
Cena biletu: 20 zł

Organizator

Miasto Bełchatów