MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

IX Międzynarodowe Warsztaty fotograficzne "ENERGIA 2019"

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, organizuje IX Międzynarodowe Warsztaty fotograficzne "ENERGIA 2019". Trzydniowy program wydarzenia, które będzie mieć miejsce w dniach 7-9 czerwca br., dedykowany jest profesjonalistom i amatorom fotografii z kraju i zagranicy.

Już po raz dziewiąty w Bełchatowie spotka się ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec i Polski aby razem popracować, wymienić doświadczenia, stworzyć ciekawe projekty fotograficzne a także zaprezentować swoje prace. Program warsztatów jest bardzo bogaty. Uczestnicy wezmą udział w sesji objazdowej po powiecie bełchatowskim, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, odwiedzą Skansen Lokomotyw Zduńska Wola Karsznice i Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli; przedmiotem zainteresowania ich  obiektywów staną się elementy subkultury, stare budynki; będą mogli również uczestniczyć w sesji z modelkami w studiu fotograficznym BTF-u, wieczornej sesji  „Światło i woda wieczorami“ oraz w autoprezentacjach i rozmowach o fotografii. Warsztatom będą towarzyszyć dwie wystawy fotograficzne: “Przenikanie w przeszłość” Mieczysława Nowaka z Myślenic oraz „Tribute to colours” Tomasza Sikory.

Tomasz Sikora będzie obecny przez trzy dni podczas warsztatów, w ramach których poprowadzi wykład. Jego obecność będzie wspaniałą okazją do dyskusji i inspirujących rozmów.

 

Patronat nad warsztatami objęli:

Pan Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki
Pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego
Pani Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski
Pani Mariola Czechowska Prezydent Miasta Bełchatowa
Pan Henryk Baranowski Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna

Organizator

Miasto Bełchatów