Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika - "Północna Syria i Iracki Kurdystan”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 15 marca o godzinie 18:00, w sali koncertowej MCK. Gościem będzie pan Adam Warszawski, który opowie o Syrii oraz Kurdystanie.

Konflikt w Syrii wchodzi w nową fazę, a w Iraku być może nawet dobiega końca. Po 7 latach od pierwszych protestów, wojna zdążyła odcisnąć piętno na każdym z osobna. Jak wygląda teraz ten kawałek Świata? Podczas prelekcji, pt. "Północna Syria (Rożawa) i Iracki Kurdystan”, o Bliskim Wschodzie opowie Adam Warszawski.

Podróżnik przybliży nam tamten świat i ludzi, którzy zostali rzuceni w wir dramatycznych wydarzeń. Jedni bezsilni, dzień po dniu próbują wiązać koniec z końcem, inni chcą wyemigrować, a jeszcze inni wierzą, że są w stanie coś zmienić. Przez pryzmat ich losów, religii a także złożonej sytuacji politycznej obu krajów, słuchacze Klubu Podróżnika poznają namiastkę tamtej rzeczywistości. 
Podczas prelekcji nie zabraknie również obrazów trudnej, wojennej codzienności.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Adam Warszawski
"Mimo, że nazwisko mogłoby podpowiadać coś innego, jestem łodzianinem od kilku pokoleń oraz miłośnikiem tego niezwykłego miasta, które uwielbiam wciąż poznawać. Moim drugim ulubionym miejscem w Polsce są Tatry, w które regularnie jeżdżę i wiem, że będę to robił aż do śmierci. W góry zacząłem jeździć w 2009 roku, wtedy też poznałem autostop, który stał się moją ulubioną formą podróżowania i pozwolił na dotarcie do licznych miejsc w Europie oraz Azji. W ostatnich latach koncentruję się na podróżach w mało popularne miejsca oraz na wyjazdach tematycznych. Miałem okazję m.in.: prowadzić zajęcia na uczelni w Korei Północnej, odbyć cykl spotkań z Polakami na Syberii oraz w Kazachstanie, a jesienią zeszłego roku, odwiedzić Iracki Kurdystan w trakcie referendum niepodległościowego, a także pogrążoną w konflikcie Syrię."

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów