Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Premiery grup teatralnych BAT

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spektakle premierowe, działających w MCK grup teatralnych, które zaprezentują się na scenie sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy już 16 czerwca, od godziny 16:00.
Wstęp wolny.


Wiosną kwitną nie tylko kwiaty, ale też pomysły! Najlepszym tego przykładem są grupy teatralne BAT-u, które wiosną, po kolei prezentują swoje premierowe spektakle. Już 16 czerwca, na deski sceny MCK PGE Gigantów Mocy wyjdą grupy: BAT – PodTekst, BAT - PKP oraz Julia Zając i Lena Chmiel.
 

Opisy spektakli:
 

„888 dni bycia pomnikiem” (BAT – PodTekst) | Godzina: 16:00
Główny bohater - Viktor - postanowił tkwić w jednym miejscu, przykuty niczym pomnik do cokołu, odliczając tytułowe 888 dni. Dzień zero ma być chwilą, w której odnajdzie zgubiony sens życia. Każdego dnia, Viktor spotyka przypadkowych przechodniów, z którymi rozmawia na temat ich wartości i postaw, nie znajdując sensu także w ich życiach. Tłumacząc rozmówcom swoją misję, nie zyskuje ich zrozumienia, a nawet akceptacji czy szacunku, na jakie liczy... .
Filozoficzna przypowieść ukazuje z jednej strony bezsens biernego wyczekiwania na cud, z drugiej jednak krytycznie odnosi się do obserwowanego przez bohatera życia w biegu oraz bezrefleksyjnej codzienności ludzi, którzy go mijają.
 

Występują:
Weronika Nowak, Martyna Życińska, Zuzanna Frączek, Karolina Sujka, Miłosz Włodarczyk, Aleksandra Telążka, Kalina Kopeć, Marta Wojciechowska, Wiktoria Stobiecka, Alicja Wojnar
 

Ramka” (Julia Zając, Lena Chmiel) | Godzina: 17:00
Historia matki i córki, których życie nie rozpieszcza. Pod przykrywką szarej rzeczywistości kryją się tajemnice rodzinne z przeszłości, które wywrócą ich życie do góry nogami.
Lena i Julka to wychowanki MCK, które po 8 latach współpracy połączyły ambicje, zamiłowanie do teatru i prywatną przyjaźń. Owocem tego będzie właśnie ten spektakl, który ma być finalnym obrazem ich umiejętności zdobytych w MCK.
 

Tak nam w duszy gra” (BAT – PKP) | Godzina: 18:30
Najnowszy spektakl „Tak nam w duszy gra” to teatralny miszmasz. Wszystkiego jest po trochu: poezji, piosenki, zadumy i szalonej radości, refleksji i zadziornego sarkazmu, wieloznaczności oraz niedopowiedzeń. A wszystko to okraszone młodzieńczą energią i witalnością. Spektakl oparty jest na tekstachg znanych i mniej znanych poetów, mistrzów słowa i ciętej riposty. Jednym słowem – klasyczne teksty w nowym opracowaniu młodzieżowej grupy BAT – PKP.

Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny.

 

Organizator

Miasto Bełchatów