Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Koncert „Wieczór z operetką”

 

Miejskie centrum Kultury zaprasza na koncert pn. „Wieczór z operetką”, który odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy.
 

Zapraszamy na piękny, ponad 2-godzinny koncert, podczas którego będziecie Państwo mogli przenieść się do zaczarowanej krainy operetki, ze znanymi i lubianymi ariami w wykonaniu znakomitych wokalistów, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej i nadającego klimatu balu wiedeńskiego – baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. W programie największe przeboje operetkowe, m.in.: Johanna Straussa, Kalmana, Lehara i wielu innych.

Na scenie wystąpią: Kamila Lendzion – sopran, Szymon Jędruch – tenor, Ziemowit Wojtczak –baryton, Andrzej Ceglarek – akordeon, Bogna Band – orkiestra kameralna oraz grupa baletowa Teatru Wielkiego w Łodzi.


Artyści:

Kamila Lendzion (sopran) – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, laureatka wielu nagród w konkursach wokalnych. Artystka współpracuje z wieloma Operami i Teatrami muzycznymi w Polsce i za granicą. Oprócz czynnej pracy artystycznej pełni funkcję Dyrektora Naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie.

Szymon Jędruch (tenor) – solista Teatru Muzycznego w Łodzi, współpracujący z wieloma Operami i Teatrami muzycznymi w Polsce.

Ziemowit Wojtczak (baryton) – solista Teatru Muzycznego w Łodzi, profesor klasy śpiewu na Akademii Muzycznej w Łodzi, występujący na wielu scenach operowych w kraju i za granicą.

Andrzej Ceglarek (wirtuoz akordeonu) – laureat wielu konkursów akordeonowych w Polsce i za granicą.

Bogna Band (orkiestra kameralna) – założona w 2014 r. i prowadzona przez Bognę Dolińską. Orkiestra prowadzi ożywioną działalność koncertową, wykonując własne koncerty a także współpracując z wieloma artystami operowymi i wokalistami muzyki pop.

Grupa baletowa Teatru Wielkiego w Łodzi – znakomici tancerze, posiadający świetną technikę taneczną i baletową. Zespół, który wspaniale oddaje klimat balów w dawnym Wiedniu.

Organizator

Miasto Bełchatów