MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Leonardo Da Vinci. Noc w Luwrze

Kino Kultura, Muzeum Luwr w Paryżu i nazywowkinach.pl zapraszają na wyjątkowe, prywatne zwiedzanie najważniejszej na świecie wystawy ostatniego stulecia. 16 września br. na wielkim ekranie można będzie zobaczyć wspaniałą retrospektywną wystawę genialnego Leonarda da Vinci zorganizowaną w najsłynniejszym muzeum świata - Luwrze.


W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę, retrospektywną wystawę jego prac. „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze”, zgodnie z intencją wystawy, stawia w centrum malarstwo; z uwagą bada znaczenie tej dyscypliny dla twórczych działań i odkryć Leonarda, w zajmujący sposób analizuje jego techniki malarskie i praktyki artystyczne. Ekspozycja stulecia, jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach, była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym.
 Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł. „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” to wyjątkowa kinowa podróż przez najsłynniejsze muzeum świata, a także przez twórczość największego artysty w dziejach – Leonarda da Vinci. Wraz z kamerą zwiedzimy pierwszą tak dużą wystawę retrospektywną dzieł Leonarda da Vinci. W Luwrze obejrzało ją do tej pory ponad milion osób, czyniąc z niej najchętniej odwiedzaną wystawę w historii Paryża. Oprowadzi nas po niej dwóch uznanych znawców twórczości Leonarda: Vincent Delieuvin i Louis Frank. Wnikliwe komentarze tych konserwatorów i historyków sztuki ukażą znane dzieła mistrza w zupełnie nowym świetle, zaś rozmach wystawy udowodni, jak ogromne znaczenie dla sztuki, a w szczególności dla malarstwa, miała twórczość renesansowego geniusza. Dodatkowym atutem filmu jest atmosfera intymności, jaką udało się wykreować twórcom, dzięki nocnym zdjęciom.

 

 


 „Ta wystawa dzieł Leonarda da Vinci rozsadza umysł”.
The Guardian

„Głęboko przemyślana wystawa, dzięki której życie i twórczość Leonarda stają się wyjątkowo przejrzyste”.
The New York Times

„Ta wystawa Luwru stawia widzów twarzą w twarz przed geniuszem Leonarda”.
The Washington Post

„Miną dekady, zanim pojawi się znów wystawa na takim poziomie”.
The Washington Post

„Dzięki tej sypiącej skrami wystawie dzieła Leonarda przeszyją Wam serca”.
The Telegraph

„Luwr przygotował odkrywczy show”.
The Times

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów