MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Korale z modeliny

Modelina jest niebywale plastyczna, a wykonane z niej ozdoby można dodatkowo utrwalić termicznie, dzięki temu będą trwalsze. Na pytanie „co możemy z niej wyczarować?” odpowiedziała nam nasza instruktor Mariola Biegańska, która przygotowała specjalne DIY, w którym pokaże jak samodzielnie stworzyć z niej korale.
 
Potrzebne materiały:
kolorowa modelina,
nożyk,
wykałaczka,
żyłka, sznurek itp.
 
Instrukcja krok po kroku:
1.Wybierz kolor modeliny (jeden, jeśli chcesz stworzyć jednokolorowe korale, lub kilka, jeśli marzą ci się różnokolorowe).
2. Aby uzyskać jednakowy kształt kulek, uformuj wałek równej grubości, a następnie nożykiem podziel go na równe kawałeczki.
3. Z kawałków uformuj kulki.
4. Każdą kulkę przekłuj wykałaczką (tak, aby można było przewlec przez nią żyłkę, sznurek, itp.).
5. Aby uzyskać ciekawszy efekt możesz obtoczyć kulki w cukrze (po wrzuceniu do wrzątku na około 10 minut, w celu utwardzenia modeliny, cukier się rozpuści i kulki uzyskają porowatą fakturę). Możesz oczywiście pozostawić kulki gładkie.
6. Po wyjęciu z kąpieli wodnej kulki osuszamy, a następnie nawlekamy na żyłkę.
 
Voilà! Mamy gotowe korale! 

 

Organizator

Miasto Bełchatów