MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

DIY majowe konwalie

Nie macie jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Mamy? Mamy dla Was propozycję stworzenia własnoręcznego prezentu, takiego prosto z serducha. Są to konwalie z kolorowego papieru. Każda mama kocha kwiaty,  prawda?

 

Aby wykonać nasz oryginalny bukiet potrzebujemy:

- zielony, biały oraz żółty papier,

- klej,

- ołówek ,

- nożyczki.

 

Instrukcja krok po kroku:

 

  1. 1. Zielony papier formatu A4 składamy na pół wzdłuż długiej krawędzi.
  2. 2. Rysujemy ½ liścia konwalii (liść wraz z łodygą powinien mieć ok. 29 cm długości).
  3. 3.Wycinamy elementy.
  4. 4. Z zielonego papieru przygotowujemy łodyżkę kwiatu konwalii – wycinamy pasek o szerokości ok. 2,5 cm i długości 29 cm , składamy 2 razy, tak aby łodyżka miała szerokość ok. 0,7 cm.
  5. 5. Kwiaty wykonujemy z białych pasków papieru o szerokości 1 cm i długości 29 cm (na 1 łodygę potrzebujemy około 5 kwiatków).
  6. 6. Biały pasek nawijamy na ołówek (dosyć luźno), sklejamy koniec paska, a następnie, po zsunięciu z ołówka, ściskamy z dwóch stron, tak aby powstał półksiężyc.
  7. 7. Środek kwiatka robimy z żółtego paska papieru o szerokości 1 cm i długości 10 cm. Zwijamy (tym razem ściśle) żółty pasek w rulonik i wklejamy w środek białego „półksiężyca”.
  8. 8. Kwiatki naklejamy na przygotowaną wcześniej zieloną łodygę, czubek łodygi lekko „zakręcamy” na ołówek.
  9. 9. Łodygę z kwiatkami wklejamy w liść.
  10. 10. Wykonujemy dowolną ilość liści i kwiatów konwalii, ale aby powstał bukiecik warto zrobić co najmniej 3 liście i 3 łodygi kwiatowe z przynajmniej 5 kwiatkami na każdej łodydze.

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów